Illóolajos Adventi Kalendárium

Mi az adventi kalendárium története?

Maga a hagyomány, amelyre az egész szokás épül, egészen az 1800-as évekig nyúlik vissza, és ekkor főként a protestánsok körében terjedt el. A legelső, kézzel készült adventi naptárt 1851-re datálják, ám ez nem hasonlított a ma ismert naptárakhoz. Ekkoriban a vallásos családokban naponta kis bibliai képeket akasztottak a falra, esetleg meggyújtottak egy-egy gyertyát, vagy éppen krétával húztak egy vonalat a padlóra december elsejétől egészen karácsony napjáig. Így számoltak vissza a várakozás időszakában, egészen a jeles ünnep elérkezéséig. A katolikus családokban is türelmetlenül várták a gyerekek a karácsonyt, ezért a szülők itt is előálltak egyfajta adventi naptárral. Ha jól viselkedtek, akkor a gyerkőcök karácsony estéjéig minden nap szalmát tehettek a jászolba. Ausztriában ekkoriban alakult ki az adventi naptár egy speciális formája, amely tulajdonképpen egy “létra volt a mennybe”. Egy különleges, lépcső-szerű installációt állítottak össze, ezen mozgott a kis Jézus minden nap egyet lefelé, ez szemléltette, hogy Isten karácsonykor Fiát Jézus Krisztusban küldte el az emberek közé a földre.

Az első nyomtatott verzió megszületését egy lelkes és kreatív édesanyának köszönhetjük. Az 1800-as évek végén egy német anyuka készített a maihoz hasonló adventi kalendáriumot. Kisfia, Gerhard már hetekkel karácsony előtt türelmetlenkedett, ezért anyukája kitalálta számára az adventi naptárat: egy kartonlapot 24 részre osztott fel, majd mindegyik részre rátűzött egy-egy csokoládét. Ebből szentestéig minden nap egyet ehetett meg a csemete. A történet úgy szól, hogy a gyermek annyira megszerette ezt a gesztust, hogy hosszú évekkel később, felnőtt korában sem felejtette el, és egy egész vállalkozást épített az adventi kalendáriumok készítésére – ő gyártotta az első, kereskedelmi forgalomba hozott naptárakat. Olyan naptárt szerkesztett, amelyen huszonnégy ablakocska mögé egy-egy darab csokoládé vagy cukorka volt elrejtve, és ezek csak a spaletták kinyitása után váltak hozzáférhetővé.

Más mendemondák szerint viszont, amelyeket az ausztriai Landesmuseum jegyez, az első kalendáriumot 1902-ben Hamburgban gyártotta egy protestáns könyvesbolt tulajdonosa. Az azonban teljesen biztos, hogy nem sokkal később, az 1900-as évek elején csatlakozott a történethez a Sankt Johannis Printing Company, amelynek falai között már olyan adventi naptárak készültek, amelyekben a kis ablakok mögött bibliai idézetek rejtőztek.

Hazánkban a 20. század elejétől kezdett elterjedni az adventi naptárak hagyománya. Az úgynevezett hagyományos adventi naptár egy kartonból készített vékony dobozka, melyen 24 ablak jelöli a december 1-jétől karácsonyig fennmaradó 24 napot. Ha kinyitjuk az aznapi kis ablakot, kis csokoládéformát találunk benne. December 1-től 24-ig minden nap egyet nyithatunk ki a kis ablakokból, és egyet ehetünk meg a csokoládéból.

Illóolajos adventi kalendárium

Az az ötlet hozta létre számomra, hogy minden nap adjak egy tippet amellyel az illóolajok beépíthetők a mindennapi rutinunkba.

Ha szeretnél te is illóolajokat használni és a mindennapi életedbe beépíteni akkor ez a 24 nap tökéletes kezdet lehet számodra is.

Tarts velük és fedezd fel a családoddal együtt a karácsonyi illatokat és hazsnáld minden nap őket!

Mely illatok tartoznak a karácsonyhoz? És miért is?
  1. vadnarancs – a bőség olaja
  2. citrom – összpontosítás olaja
  3. gyömbér – fejlődés olaja
  4. tömjén – igazság olaja
  5. Citrus Bliss keverék vagy élénkítő keverék – kreativitás olaja
  6. Fahéj – szexuális összhang olaja
  7. Balance keverék vagy érzelmi egyensúly keveréke – földelés olaja
  8. Levendula – kommunikáció és nyugodtság olaja
  9. OnGuard keverék vagy védelmező keverék – védelem olaja
  10. Szibériai fenyő – idősödés és távlat olaja
  11. Holiday Joy keverék vagy az ünnep öröme keverék – ünneplés olaja
  12. Szegfűszeg – határok olaja
  13. Adaptív keverék vagy az alkalmazkodást segítő keverék – rugalmasság olaja
  14. Lime – az élet iránti lelkesedés olaja
  15. Holiday Peace keverék vagy ünnep békéje keverék – elmélkedés olaja
  16. Kardamom – tárgyilagosság olaja
  17. Serenity keverék vagy pihentető keverék – nyugalom olaja
  18. Szantálfa – a szent áhitat olaja
  19. Air keverék vagy a légúti keverék – légzés olaja
  20. Balzsamfenyő – bölcsesség olaja
  21. Kasszia – magabiztosság olaja
  22. Duglászfenyő – bölcsesség olaja
  23. Bergamott – önelfogadás olaja
  24. Mirha – földanya olaja

A jóllét az életmód és az egészség kombinációja. A napi szokások valódi változást hozhatnak! A napi szintű használat ajánlott, amelyekkel elérheted és fenntarthatod az egészséges életmódot. Ha szeretnél bővebb információt kapni kérlek írj vagy keress meg személyesen.

Pin It on Pinterest